Gramatická chyba

Co si myslíte o hře? Chcete se podělit o zajímavé zážitky ze světa Resurrectionu? Také zde můžete nahlásit chybu nebo se poradit s ostatními hráči s řešením úkolů. (Vývojáři vám ale s řešením úkolů příliš radit nebudou, to by bylo moc snadné.) Zde mohou být spoilery!

Moderators: Ratman, Seto, Saruman, feťák8, valcik, NovaRain

Post Reply
barbaronan
Idolized
Posts: 102
Joined: Tue May 20, 2014 1:42 am

Gramatická chyba

Post by barbaronan »

Oběvyl jsem gramatyckou chibu v Albequerque u lofcú mutantú viz. "Když zabiješ ghoula obrody.....a to MI* umíme ocenit" je to mislym v dyalogu se strášnim u vhodu ;)
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: Gramatická chyba

Post by Daemon »

Dýki za upozorněný. Našel jsem a opravyl :-)
barbaronan
Idolized
Posts: 102
Joined: Tue May 20, 2014 1:42 am

Re: Gramatická chyba

Post by barbaronan »

Ještě něco: Perk vrah dětí: popisek - "Zabíš děti...." Správně to je: já zabíjím, ty ZABÍjÍŠ, on zabíjí ;D zabíš zní skoro jako žabíš/babiš úplně mě to třísklo do vočí jaký jakože žabí děti XD PS. kdybyste náhodou hledali někoho kdo by vám udělal korekturu textů, rád se toho ujmu ;D
barbaronan
Idolized
Posts: 102
Joined: Tue May 20, 2014 1:42 am

Re: Gramatická chyba

Post by barbaronan »

A tady ti u novinek na stránkách chybí "SE" viz: Co rozhodně stojí také za zmínku je, že se nám ozvali fanoušci se záměrem přeložit Resurrection do svého rodného jazyka. Víme o tom, že * chystá překlad do polštiny, francouzštiny a ruštiny. :mrgreen:
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: Gramatická chyba

Post by Daemon »

Díky, opraveno.
Texty ve hře samozřejmě korekturou prošli, ale nějaká ta drobnost uteče každému.
barbaronan
Idolized
Posts: 102
Joined: Tue May 20, 2014 1:42 am

Re: Gramatická chyba

Post by barbaronan »

Ten skrček v divokym ráji říká jednu větu která neexistuje: "DO anonyma se nestarám.." Ta věta by měla znít "O anonyma se nestarám.." pokud se nepletu :roll:
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: Gramatická chyba

Post by Daemon »

Nevím, jestli to byl autorův záměr nebo překlep, ale mě to přišlo dobrý, jako takové zvláštní hovorové vyjádření, tak jsem to v textu nechal.
barbaronan
Idolized
Posts: 102
Joined: Tue May 20, 2014 1:42 am

Re: Gramatická chyba

Post by barbaronan »

Spíš to vypadá jako by chtěl nejdřív napsat "Do anonyma je mi hovno" a pak si to rozmyslel :mrgreen:
User avatar
feťák8
Idolized
Posts: 259
Joined: Mon Oct 07, 2013 2:50 am
Contact:

Re: Gramatická chyba

Post by feťák8 »

Budu trochu reportovat překlepy a chyby v dialozích. Teď přidám jednu a další budou následovat náhodně v návaznosti na to, kam se postava vrtne.

Adamův bratr v Rat Hole v questu s dopisem nereflektuje, že mluví s ženou.
Image
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: Gramatická chyba

Post by Daemon »

Určitě hlaš na co narazíš, díky.

Kde přesně je u Samuela ten problém? Prakticky celej rozhovor s ním se týká jen toho questu. Prošel jsem jeho text a vidím problém jedině v textu pro blbečka, kde i ženě může říct "Ty debile". To jsi myslel? Nebo jsem něco přehlídl?
User avatar
feťák8
Idolized
Posts: 259
Joined: Mon Oct 07, 2013 2:50 am
Contact:

Re: Gramatická chyba

Post by feťák8 »

Udělám prinstscreeny, možná se to týkalo i prvního rozhovoru. Budu muset rozjet hru nanovo.
Image
User avatar
feťák8
Idolized
Posts: 259
Joined: Mon Oct 07, 2013 2:50 am
Contact:

Re: Gramatická chyba

Post by feťák8 »

Ten dva měsíce starej příspěvek beru zpět, Samuel reflektuje ženskou postavu. Pod návalem práce nebyl na hraní moc čas, ale po svátcích mě čeká cosi jako dovolená, takže bych si mohl zase trochu zareportovat.
Image
User avatar
feťák8
Idolized
Posts: 259
Joined: Mon Oct 07, 2013 2:50 am
Contact:

Re: Gramatická chyba

Post by feťák8 »

Žádná grammar nazi akce ta poslední hra dosud není. Našel jsem akorát podivnost ve Vexově vyjadřování. Všichni ti hovada.
Screen
Image
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: Gramatická chyba

Post by Daemon »

"všechna ta hovada" zní na Vexe moc mluvnicky správně :-)
User avatar
feťák8
Idolized
Posts: 259
Joined: Mon Oct 07, 2013 2:50 am
Contact:

Re: Gramatická chyba

Post by feťák8 »

Já bych na jeho místě řekl spíš všechny ty hovada, ale chápu, že ne všichni hráči tohohle módu mluví pražsky. :)
Image
Post Reply