Problém se statistikami parťáků

Co si myslíte o hře? Chcete se podělit o zajímavé zážitky ze světa Resurrectionu? Také zde můžete nahlásit chybu nebo se poradit s ostatními hráči s řešením úkolů. (Vývojáři vám ale s řešením úkolů příliš radit nebudou, to by bylo moc snadné.) Zde mohou být spoilery!

Moderators: Ratman, Seto, Saruman, feťák8, valcik, NovaRain

Post Reply
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Problém se statistikami parťáků

Post by Daemon »

Momentálně jsou ve hře dva problémy se statistikami parťáků, které se dějí podle všeho jen někomu za zatím neznámých podmínek. Možná to spolu souvisí nebo jde možná o dvě naprosto odlišné věci. Snad by tohle téma mohlo pomoct problém objasnit. Jestli jste si všimli něčeho, co by s tím mohlo souviset, napište, prosím.

Problém 1:
Parťákovi se zlepší statistiky po zalevelování, ale po nějaké době má najednou zase statistiky jako na prvním levelu. Mám podezření, že by to mohlo způsobovat uložení a načtení hry. Někdo z vás, komu se tohle stalo, máte vhodný save, s kterým byste to mohli ověřit? Prostě vzít parťáka, zalevelovat tak, aby leveloval i on a vylepšil si staty. Pak hru uložit a zase načíst. Jestli bude mít pořád lepší staty nebo jestli se po načtení pozice objeví s původními.

Problém 2:
Staty parťáka se úplně rozbijí, má je nižší než na začátku. Zatím jsou hlavním podezřelím drogy, zřejmě v kombinaci s něčím dalším (levelování, ukládání, ... ?). Po jejich vyprchání se parťákovi staty rozbijí a už se nevrátí zpět. Nebo stalo se vám tohle někomu, aniž byste dávali parťákovi drogy?
Cartman
Neutral
Posts: 1
Joined: Thu Oct 31, 2013 5:26 pm

Re: [Řeší se] Problém se statistikami parťáků

Post by Cartman »

Mne sa resetli partaci ked som im dal obliect robu.
HP padlo zo 101/101 na 101/81 a ked dam potom naspet na kevlar tak uz hp zostane nizke.
Drogy som im nikdy nijake nedaval ani ich nemali v inventari.
tu je save http://uloz.to/x4Ms9AeW/slot07-rar
bulanek
Neutral
Posts: 6
Joined: Tue Nov 05, 2013 11:33 pm

Re: [Řeší se] Problém se statistikami parťáků

Post by bulanek »

Já jednak musím potvrdit Cartmana, tahám teď s sebou Gabriela v koženém brnění a jakmile mu dám obléci kevlar (je jedno jestli z jeho nebo mého invenáře
tak je hned na základní úrovni :( Přitom mu klesnou základní HP a aktuální zůstanou, takže má třeba nesmyslných 111/91.

Ale druhá část je ještě zajímavější - první hru jsem hrál za dobráka, tak sebou obě holky a obě v energo. A jedna se najednou začla ploužit a že toho nese moc, tak kouknu do statů a měla oblečenej kevlar (jsem jí ho já blbec nechal v inventáři) a staty na základu :( Přitom podle grafiky byla furt v energo. Za další 2 obrazovky bylo to samý i s druhou slečnou. Žádny mezilehlý savy, žádný drogy. Bohužel mne nenapadlo to v tu chvíli sejvnout.
DDTerr
Neutral
Posts: 5
Joined: Sun Nov 10, 2013 1:23 am

Re: [Řeší se] Problém se statistikami parťáků

Post by DDTerr »

Tak mám vyzkoušený z několika sejvů v různé fázi hry, že použitím léčivého prášku na parťáka, co už leveloval, mu klesnou maximální HB a zřejmě se i změní statistiky (akční body, bonus útoku u Vořecha atd.). Když jsem to zkoušel na Vořecha a Keri po nabrání do party, tak se HB ještě nezměnily. Považujete tedy léčivý prášek taky za drogu? Vona to asi bude droga, když je to trochu oblbovák a snižuje vnímání :wink:
DDTerr

Neoficiální patch pro českou verzi Arkána:
http://www.volny.cz/ddterr
DDTerr
Neutral
Posts: 5
Joined: Sun Nov 10, 2013 1:23 am

Re: [Řeší se] Problém se statistikami parťáků

Post by DDTerr »

Samozřejmě díky moc za Resurrection, už mi sebral spoustu hodin volného času a nelituju toho.
Rád bych pokračoval v hraní, ale nechat pobíhat Keri mezi ghoulama v energozbrojích jenom v kožené bundě se mi nechce, zvlášť když už jsem ji u Chucka koupil kevlarku. Bylo by možné sem dát nějaký třeba provizorní patch, aby se nesnižovaly ty staty při změně zbroje? Mohl bych hrát dál. Ta druhá zabugovaná věc s drogama mi zatím tolik nevadí. Díky moc.
DDTerr

Neoficiální patch pro českou verzi Arkána:
http://www.volny.cz/ddterr
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: [Řeší se] Problém se statistikami parťáků

Post by Daemon »

Tohle ještě nemáme dořešeno :? Ale co jsem koukal, tak oblečení zbroje pouze srazí HP jako na 1. levelu. Nebo jsi pozoroval ještě něco jiného? Při silné zbroji jako kevlarka nebo PA se myslím pořád vyplatí jí do zbroje navlíct.
User avatar
gordon
Liked
Posts: 63
Joined: Fri Oct 11, 2013 3:53 am

Re: [Řeší se] Problém se statistikami parťáků

Post by gordon »

Mám takový netrpělivý dotaz. Jak to vypadá s opravou těch parťáků? Kdyby to bylo na spadnutí, tak snad i počkám.

A ještě jedna věc.
1) Má někdo stran těch zbrojí zkušenost s tím, že padá i něco jiného než HP, nebo každému jistě jen HP? Asi by jsem to riskl.
2) Hodnota HP je sejmutá natrvalo, nebo jen po tom jednom převlečení a parťák pak může levelovat v tom samém brnění a mít zase víc?
alch
Accepted
Posts: 12
Joined: Thu Nov 21, 2013 9:26 am

Re: [Řeší se] Problém se statistikami parťáků

Post by alch »

Nevím, jestli to nějak pomůže při řešení problému (asi ne), ale s Vořechem se mi stalo, že po zalevelování během zápasu v aréně ve Ztracené čtvrti měl HP 95/85.
Doplním, že jiné parťáky jsem v tu chvíli neměl.
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: [Řeší se] Problém se statistikami parťáků

Post by Daemon »

gordon wrote:Mám takový netrpělivý dotaz. Jak to vypadá s opravou těch parťáků? Kdyby to bylo na spadnutí, tak snad i počkám.

A ještě jedna věc.
1) Má někdo stran těch zbrojí zkušenost s tím, že padá i něco jiného než HP, nebo každému jistě jen HP? Asi by jsem to riskl.
2) Hodnota HP je sejmutá natrvalo, nebo jen po tom jednom převlečení a parťák pak může levelovat v tom samém brnění a mít zase víc?
Bude to až v patchi, na to nejde udělat jen nějaká provizorní oprava, která by to ošetřila v aktuální verzi. O patchi viz dnešní novinka na našem webu - http://resurrection.cz/71-prvni-patch-v ... ch-14-dni/
Myslím, že při oblečení parťáka se mu prostě nastaví staty na 1. level. Nejsem si jistý, jestli všechny nebo jen HP. Spíš bych tipoval, že všechny. A dojde k tomu zřejmě vždy, když změní zbroj.
Může pak dál levelovat a vylepšovat se, ale jen do maximálního pátého levelu a i přes posun statů, je už detekován jako na levelu, na který se dostal. Takže, když bude na 3. levelu a oblíkneš mu zbroj, tak ho už zaleveluješ jenom dvě úrovně.
User avatar
gordon
Liked
Posts: 63
Joined: Fri Oct 11, 2013 3:53 am

Re: [Řeší se] Problém se statistikami parťáků

Post by gordon »

Tak když jsem četl tu novinku vidím, že nemá cenu čekat na patch, protože nepoužiji svoje současné pozice. Zkusím to tedy nějak doklepat v současné situaci. Druhou hru ale rozjedu až po patchi.

Díky za odpověď.
DDTerr
Neutral
Posts: 5
Joined: Sun Nov 10, 2013 1:23 am

Re: [Řeší se] Problém se statistikami parťáků

Post by DDTerr »

A nešlo by třeba využít nějaký save game editor? Že bych jim ty staty vrátil ručně. Zkoušel jsem 3, ale ani jeden se na Resurrection nechytá. Co používáte vy, jako autoři, hmm? Holt asi na takový totální mody nejsou obyčejný editory stavěný. Nebo přes hexaeditor PRO souborů, ale u Falloutu s tím moc zkušeností nemám :(

Když já už jsem to rozehrál třikrát a teď naposledy jsem dost daleko a těch hodin, co na to padlo... tak se mi to nechce celý hodit za hlavu a začít odznova až s patchem, sakra.
DDTerr

Neoficiální patch pro českou verzi Arkána:
http://www.volny.cz/ddterr
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: [Řeší se] Problém se statistikami parťáků

Post by Daemon »

Nikdy jsem žádné save editory nezkoušel, takže nevím. Editování savů si stejně jen zaděláváš na problémy - vytváření nových chyb nebo rovnou padání...
My můžeme měnit skripty, takže při testování není problém si pustit novou hru a skriptem si nacheatovat libovolnou postavu nebo se přesunout do jakéhokoliv místa ve hře. To ti je ale při ostrém hraní k ničemu.

Mrzí mě ty problémy, ale neděláš z toho větší problém než to je? To, že parťák po oblečení silné zbroje skočí na 1. level, zas tak velká ztráta není. Výhoda je hlavně ta zbroj samotná. Rozhodně nejde o nic, co by ti mělo bránit v dohrání.
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: [Řeší se] Problém se statistikami parťáků

Post by Daemon »

Mělo by být opraveno ve verzi 1.1, nám už to fungovalo dobře. Ale dejte vědět, kdybyste si přece jenom ještě všimli nějakých problémů.
Post Reply