Bugy

Co si myslíte o hře? Chcete se podělit o zajímavé zážitky ze světa Resurrectionu? Také zde můžete nahlásit chybu nebo se poradit s ostatními hráči s řešením úkolů. (Vývojáři vám ale s řešením úkolů příliš radit nebudou, to by bylo moc snadné.) Zde mohou být spoilery!

Moderators: Ratman, Seto, Saruman, feťák8, valcik, NovaRain

Albert
Neutral
Posts: 6
Joined: Tue Oct 15, 2013 5:20 am

Re: Bugy

Post by Albert »

- kdyz jdu zachranit stareho cisare, tak je tam asi nastavena plocha, kterou musim projit, aby se spustila sekvence. Poprve se mi podarilo probehnout az do salu, aniz by se spustil skript - bezel jsem podel steny vlevo. Teprve kdyz jsem se toulal po mistnosti u vytahu, skript se aktivoval.

- v prvnim patre Obrody je u rozbiteho robota u steny stul, ktery hlasi, ze je mimo dosah
praetorian
Liked
Posts: 57
Joined: Sat Oct 26, 2013 11:58 am

Re: Bugy

Post by praetorian »

pokiaľ pri útoku na Elisu v císarskom meste Aran umrie, tak to hra už nerozchodí... nad jeho mŕtvolou sa vznáša text ktorý Aran povie pri víťazstve. všetci sa tvária že Aran žije a volajú mu na slávu. pri východe z mesta Pipboy vypíše "napriek sľubu si opustil Arana v boji". Lystra opustí partu. pri opätovnom vstupe do mesta sú všetci nepriateľskí.


edit: pár bugov z konca hry:
- Jedenásty obrodený leží mimo väzenia, respektíve pred väznicou medzi silovým poľom a najbližším počítačom. pokiaľ dám na neho nejakú akciu (hovoriť, steal, úder) tak moja postava ide na prázdne miesto vo väzení a akciu vykoná tam.
- keď sabotujem generátor číslo 2, tak mi dá expy za "pomoc väzňom utiecť násilnou cestou". pritom sabotáž generátora 2 by im mala pomôcť k tichému úniku (v end credits to už bolo spomenuté správne).
- v end credits po konci hry je spomenuté, že v Zakázanom meste sa pod povrchom zostali ukrývať nájazdníci. tých som pritom v rámci questu pre Frederyka úspešne zničil.
- načo dostanem po dokončení hry 20.000 exp? veď hra už skončla a ďalej sa hrať nedá.
deepeyes
Neutral
Posts: 3
Joined: Sun Nov 10, 2013 4:36 pm

Re: Bugy

Post by deepeyes »

Zdravím, asi jsem "konečně" objevil jeden bug: V Corathu vyzvu Chadwycka na souboj v ringu, všechno se přichystá a začne boj. Pokud před ním utíkám nebo se nechám mlátit, je všechno ok (teda aspoň pro hru, ne pro mě). Pokud na něj najedu kurzorem útoku (zaměřovač, klikat nemusím), hra se složí a beze slova vypne. S jiným kurzorem to nedělá a u jiných protivníků taky ne. Zkoušel jsem i za delší dobu a je to pořád.
Hraju v Xubuntu přes Wine, ale zatím to nikdy neudělalo, jen v téhle situaci.
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: Bugy

Post by Daemon »

deepeyes wrote:Zdravím, asi jsem "konečně" objevil jeden bug: V Corathu vyzvu Chadwycka na souboj v ringu, všechno se přichystá a začne boj. Pokud před ním utíkám nebo se nechám mlátit, je všechno ok (teda aspoň pro hru, ne pro mě). Pokud na něj najedu kurzorem útoku (zaměřovač, klikat nemusím), hra se složí a beze slova vypne. S jiným kurzorem to nedělá a u jiných protivníků taky ne. Zkoušel jsem i za delší dobu a je to pořád.
Hraju v Xubuntu přes Wine, ale zatím to nikdy neudělalo, jen v téhle situaci.
Zdravím, můžeš mi někam uploadnout save? Už někdo i něco podobného hlásil, ale nepodařilo se mi to zopakovat. Tak bych ověřil, jestli se to náhodou neděje jen při hraní přes Wine.

praetorian wrote:Jedenásty obrodený leží mimo väzenia, respektíve pred väznicou medzi silovým poľom a najbližším počítačom. pokiaľ dám na neho nejakú akciu (hovoriť, steal, úder) tak moja postava ide na prázdne miesto vo väzení a akciu vykoná tam.
Tohle bude asi nějaká náhodná chyba Falloutu, že se prostě špatně zobrazí animace, protože já ho tam mám dobře. Hádám, že v patře bojuješ? Byl jsi už v boji s Obrodou, když jsi lezl do patra?
praetorian wrote:v end credits po konci hry je spomenuté, že v Zakázanom meste sa pod povrchom zostali ukrývať nájazdníci. tých som pritom v rámci questu pre Frederyka úspešne zničil.
Je tam "Přežily pouze zvěsti, že se kdesi pod čtvrtí ukrývají nájezdníci.", což přežít může, i když oni samotní jsou mrtví.
praetorian wrote:načo dostanem po dokončení hry 20.000 exp? veď hra už skončla a ďalej sa hrať nedá.
Jen tak pro dobrý pocit :-) Odměnu si zasloužíš, i když ti bude k ničemu :-)
deepeyes
Neutral
Posts: 3
Joined: Sun Nov 10, 2013 4:36 pm

Re: Bugy

Post by deepeyes »

Tak jo, save je tady: http://www.uschovna.cz/zasilka/MAKIIARR3SWE5MBK-2KK
Není to přímo odtud, ale je to aktuální save. Nic bližšího Corathu teď nemám.
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: Bugy

Post by Daemon »

deepeyes wrote:Tak jo, save je tady: http://www.uschovna.cz/zasilka/MAKIIARR3SWE5MBK-2KK
Není to přímo odtud, ale je to aktuální save. Nic bližšího Corathu teď nemám.
Díky. Taky mi to padá, tak mi snad ten save pomůže odhalit chybu.
praetorian
Liked
Posts: 57
Joined: Sat Oct 26, 2013 11:58 am

Re: Bugy

Post by praetorian »

Daemon wrote:
praetorian wrote:Jedenásty obrodený leží mimo väzenia, respektíve pred väznicou medzi silovým poľom a najbližším počítačom. pokiaľ dám na neho nejakú akciu (hovoriť, steal, úder) tak moja postava ide na prázdne miesto vo väzení a akciu vykoná tam.
Tohle bude asi nějaká náhodná chyba Falloutu, že se prostě špatně zobrazí animace, protože já ho tam mám dobře. Hádám, že v patře bojuješ? Byl jsi už v boji s Obrodou, když jsi lezl do patra?
jj, v tom čase už bola mela :roll: ináč mám také déja-vu, že podobný bug som kedysi zažil aj v pôvodnom Falloute, takže toto asi nie je chyba na vašej strane kábla :D
imhotep
Accepted
Posts: 12
Joined: Mon Oct 28, 2013 5:44 pm

Re: Bugy

Post by imhotep »

me se stalo to stejny, kdyz sem bojoval v ringu s tim vrahem z Corathu tak kdyz sem ho chtel prastit tak hra zmizela bez jakekoliv hlasky, vyresil sem to tak ze sem nechal bojovat Keri a ta ho zkopala to kulicky a bylo to v pogode
User avatar
gordon
Liked
Posts: 63
Joined: Fri Oct 11, 2013 3:53 am

Re: Bugy

Post by gordon »

To už se tu někde ale řešilo, ne? Mám pocit, že je to už dávno hlášený bug. 8) A doufám, že bude v patchi odstraněn. Tedy doufal jsem. Teď to vypadfá, že to nikdo nevzal asi na vědomí. :P :wink:
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: Bugy

Post by Daemon »

gordon wrote:To už se tu někde ale řešilo, ne? Mám pocit, že je to už dávno hlášený bug. 8) A doufám, že bude v patchi odstraněn. Tedy doufal jsem. Teď to vypadfá, že to nikdo nevzal asi na vědomí. :P :wink:
Jasně, že jsme to na vědomí vzali. O pár příspěvků výš píšu, že jsem se tím zabýval, ale nepodařilo se mi chybu vyvolat. Mám trochu obavy, aby to nespadalo pod chybu enginu, kdy hra prostě padá po tom, co byla před tím pozice často ukládána během boje. Každopádně se na to ještě určitě podívám.
Jay
Neutral
Posts: 9
Joined: Tue Oct 22, 2013 10:32 am

Re: Bugy

Post by Jay »

Ještě jednu zjevně neplánovanou chybu jsem našel - když řeknu pedofilnímu prodejci zbraní, že chci tu spešl pistol a pak, že si ji radši vezmu z jeho mrtvoly, tak na mě kupodivu zaútočí. Bez podivu jej sejmu dam jej obrat a co se neděje, u sebe má ty pistole DVĚ - a dvě jsou do té doby, než se ocitnou pohromadě (třeba vzít vše), pak se z nich stane jedna. Nicméně, pokud si vezmu jen jednu a někam ji odnesu (dal jsem ji jen někam poblíž do truhly, nezkoušel ji dát lovcům nebo tak něco), tak tu druhou pořád má u sebe... Působí to na mě dojmem, že bych tedy mohl jednu zpeněžit/zexpovat (= získat expy) a druhou v pohodě využívat. Základ je, že se mi obě nesmí naráz objevit v inventáři (to jedna zmizí)... :o)
DDTerr
Neutral
Posts: 5
Joined: Sun Nov 10, 2013 1:23 am

Lystra v Seditu u nájezdníků

Post by DDTerr »

Mám v partě Keri, Vořecha a Lystru a jdu za šéfem nájezdníků v Seditu (Ztracené město). Když navrhnu Damianovi dohodu, že ohlásím Frederykovi jejich vystřílení, tak se to Lystře nelíbí, že prý to tak nenechá. Ale to dialogové okno se nezavře. Hra zřejmě nějak pokračuje, protože se boj spustil, ale i po opětovném načtení uložené hry je to prázdné dialogové okno stále jakoby aktivní. Nepomůže ani ukončit hru do menu, protože po novém načtení se to okno opět objeví. Musím vypnout celej Fallout a znovu ho spustit. Hraju se zapnutým Fog of War, ale spíš to vidím na něco v dialogu... nebo skriptech?

Save: http://leteckaposta.cz/795823095
DDTerr

Neoficiální patch pro českou verzi Arkána:
http://www.volny.cz/ddterr
dragonwinglet
Neutral
Posts: 6
Joined: Tue Oct 22, 2013 9:17 pm

Re: Bugy

Post by dragonwinglet »

Tak jsem zase chvíli hrál a narazil na dva bugy.

1) po vystřílení lovců se mi všude začnou obnovovat. Jsou to stejné postavičky (pohlaví), ale nemají u sebe zbraně ani nic jiného. Nevím, jestli to není fičura, ale když jdu po městě a musím zabíjet tlupu boxerů v kevlaru, trochu mě to nebaví. :?
2) opravitelný bojový robot v Obrodě. - mám opraváře a vědu řekněme 100%, mrknu do počítače a dozvím se, že tomu uplně nerozumím. kliknu na robota, ale radši ukončuji dialog. Přidávám si vědu a opraváře na řekněme 140%. Ukladam. Zkousim nainstalovat motivator, ale porad nic. Musim jit znovu k PC a znovu přečíst schéma robota. Pak už robot opravit jde. To bude ale fičura, že ano?

a teď trochu OT s tim robotem: Upřímě, si ze mě děláte srandu? Musím mít opraváře (a vědu?) na nemalém procentu a mám z toho plechovku méně užitečnou než je Vořech? Ghoulum bez brnění to raketou dá za 10, málo kdy se ale trefí. Ghoula v armoru ani nezraní. Když od něj dostala Keri raketou, přišla o 4hp. A proč sakra musím instalovat rotační kulomet, když potom používá (jen) raketomet? Neměl bych mu tedy spíše instalovat raketomet? A proč mu nemůžu nastavit volitelné chování? Vždyť je to robot, ktereho můžu přeprogramovat... atd. Bohužel je pro mě tendle robot velké zklamání.
hanzi161
Accepted
Posts: 27
Joined: Sat Oct 26, 2013 4:04 pm

Re: Bugy

Post by hanzi161 »

Lovci se mi taky po jejich vystřílení objevovali jak řikáš... brali ze země co se dalo, nebo boxovali :D
A robot mi používal i rotačák a s tim už nějakou paseku udělal :wink:
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: Lystra v Seditu u nájezdníků

Post by Daemon »

DDTerr wrote:Mám v partě Keri, Vořecha a Lystru a jdu za šéfem nájezdníků v Seditu (Ztracené město). Když navrhnu Damianovi dohodu, že ohlásím Frederykovi jejich vystřílení, tak se to Lystře nelíbí, že prý to tak nenechá. Ale to dialogové okno se nezavře. Hra zřejmě nějak pokračuje, protože se boj spustil, ale i po opětovném načtení uložené hry je to prázdné dialogové okno stále jakoby aktivní. Nepomůže ani ukončit hru do menu, protože po novém načtení se to okno opět objeví. Musím vypnout celej Fallout a znovu ho spustit. Hraju se zapnutým Fog of War, ale spíš to vidím na něco v dialogu... nebo skriptech?

Save: http://leteckaposta.cz/795823095
To je chyba skriptu v dialogu. Spustí se boj dřív než se stačí dialog ukončit. Díky za save, opravím.

dragonwinglet wrote:opravitelný bojový robot v Obrodě. - mám opraváře a vědu řekněme 100%, mrknu do počítače a dozvím se, že tomu uplně nerozumím. kliknu na robota, ale radši ukončuji dialog. Přidávám si vědu a opraváře na řekněme 140%. Ukladam. Zkousim nainstalovat motivator, ale porad nic. Musim jit znovu k PC a znovu přečíst schéma robota. Pak už robot opravit jde. To bude ale fičura, že ano?
To je samozřejmě záměr. Musíš si schéma přečíst s dostatečnými znalostmi, abys ho pochopil.
Post Reply