Bugy

Co si myslíte o hře? Chcete se podělit o zajímavé zážitky ze světa Resurrectionu? Také zde můžete nahlásit chybu nebo se poradit s ostatními hráči s řešením úkolů. (Vývojáři vám ale s řešením úkolů příliš radit nebudou, to by bylo moc snadné.) Zde mohou být spoilery!

Moderators: Ratman, Seto, Saruman, feťák8, valcik, NovaRain

User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: Bugy

Post by Daemon »

palcov:
A když se podíváš po načtení uložené pozice do šestého patra, tak je bomba pryč, opravdu zmizela? Každopádně jak se to chová, tak to je prostě normální chování bomb ve Falloutu 2. S tím, že si tak kvůli tomu zajatcem neosvobodil ani problém nevidím. Stejně si jim nedal dost času na útěk. Naopak bych viděl chybu v tom, kdyby výbuch bomby několik sekund před zničením základny znamenal osvobození zajatců.
Jay2x wrote:Do Tábora mutantů jsem se dostal až k supermutantovi, který mně dá úkol abych přivedl Sebastiana. OK, ukončím rozhovor, ale ihned po ukončení se objeví další dialogové okno s tím, že jsem nesplnil úkol (přitom k tomu nebyla, během té vteřiny, vůbec žádná příležitost) a začne po mně pálit. Zkoušel jsem to snad 100x a pokaždé se stejným neúspěchem. Tábor jsem tedy musel chtě/nechtě vystřílet, což se mi ani trochu nelíbilo... :)
Problém bude asi v tom, že má začít rozhovor on sám. Když ho předstihneš (což by nemělo být možné, ale evidentně se to stát může) a začneš rozhovor ty, on si ho pak stejně spustí. To bude chtít ještě ošetřit. Zatím je workaround prostě v tom, že k němu dojdeš, necháš ho rozhovor spustit.
palcov
Neutral
Posts: 4
Joined: Wed Oct 16, 2013 8:55 am

Re: Bugy

Post by palcov »

Daemon wrote:palcov:
A když se podíváš po načtení uložené pozice do šestého patra, tak je bomba pryč, opravdu zmizela? Každopádně jak se to chová, tak to je prostě normální chování bomb ve Falloutu 2. S tím, že si tak kvůli tomu zajatcem neosvobodil ani problém nevidím. Stejně si jim nedal dost času na útěk. Naopak bych viděl chybu v tom, kdyby výbuch bomby několik sekund před zničením základny znamenal osvobození zajatců.
Když načtu uloženou pozici v 5. patře a podívám zpět do 6. patra, tak tam bomba je a tiká. Po cca 10 sekundách se ozve zvuk výbuchu a napíše se hláška "díky neodborné manipulaci bomba předčasně vybuchla". Ovšem bomba zůstane na místě, na generátor to nemá vliv a úkol se nesplní! Pokud místo toho běžím na povrch (jak zmíněno nahoře), bomba nevybuchne vůbec. To vše při nahrání pozice po položení bomby, pokud se to dělá rovnou "na jeden zátah", tak bomba vybuchne vždy při výlezu v 3. patře. Vidím to prostě tak, že s těma bombama je to pěknej chaos :). Tu poznámku s nesmyslností útěku během pár sekund chápu. Jak to tak vidím, je nemožné zajatce zachránit bez schopnosti věda; při použití bomby je nutné vystřílet celý komplex (resp. jen 1. a 3. patro + povrch, pokud to uděláte při útěku během autodestrukce), ptž se proti vám stane nepřátelský.
merlin131
Neutral
Posts: 1
Joined: Sat Oct 19, 2013 7:22 pm

Re: Bugy

Post by merlin131 »

Objavil som pravdepodobne jeden ďalší Bug. Keď sa dostanem do vily šerifa s úlohou zistenia, kto mu uniesol syna, povie mi, že môžem všetkých vyspovedať a zistiť, kto je do toho zapletený. Avšak, akonáhle opustím budovu a všimne si ma policajt pri bráne (pri silovom poli) v kovovom brnení, zaútočí a spolu s ním aj všetci ostatní policajti v oblasti. Nepriateľský je však len tento jeden, a pokiaľ okolo neho prebehnem v bojovom móde za roh, kde ma nevidí, žiaden z policajtov hliadkujúcich v okolí budovy na mňa nereaguje.
TommyDC
Neutral
Posts: 9
Joined: Sun Oct 06, 2013 6:08 pm

Re: Bugy

Post by TommyDC »

myslím si , že je to bug v albequerqu když chci pomoct od císařství tak mi nepomůže, že nemám důkaz, načetl jsem si starší pozici a a ukradnul disk od paula s informace poté už je možné se domluvit s císařstvím, ale pokod udělám, že nejdřív du za kapitánem s ním pokecám a poté půjdu ukrást disk tak už se mi tam neobjeví žádná nabídka na to bych dokázal , že se útok bude konat
Goblin
Accepted
Posts: 25
Joined: Sun Oct 06, 2013 11:20 am

Re: Bugy

Post by Goblin »

Hmm. Hraju hru bijce, který ssebou tahá Slintu. Na plnění kecacích questů ho vždycky nechám na kraji města a pak se pro něj vrátím a vyrazím s ním do pustin a na bojové mise. Už mi dvakrát udělal levelup (zisk na životech je sice chabý, ale při prvním došlo k vzestupu Boje z Blízka o 3). Problém je, že když jsem ho nechal ve Ztracené čtvrti a začal vyšetřovat Zmizení šerifova syna a po vyprchání Mentatsu jsem jej vyzvedl, měl zase jen 200 HP a 16 BzB, jako když jsem jej poprvé získal. Přitom to doteď fungovalo? Je to bug, nebo je normální, že se společníci takto "restartují?" :(
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: Bugy

Post by Daemon »

Restartovat by se neměli, takže je to bug :(
chmirko
Neutral
Posts: 9
Joined: Sun Oct 06, 2013 8:22 am

[BUG] Rathole/Starosta

Post by chmirko »

Po oznameni konce trapeni starostovi ma odejit, zacne odchazet a nez odejde tak hra neni ovladatelna dokud nedorazi na policko z ktereho zmizi

pokud mam sebou psa, nebo mu do cesty vleze obyvatel, tak se zastavi (v mem pripade u te postele nebo co to je, par hexu pred cilem)
hra zustane v tomhle stavu viset
popadinec
Neutral
Posts: 5
Joined: Wed Oct 09, 2013 8:42 am

Re: Bugy

Post by popadinec »

Mně se parťáci resetují, když je nafetuju.

Mám vycvičeného a vylevelovaného vořecha, má 12 akčních bodů(mám perk),boj zblízka 19 a 125 životů. Píchnu mu psycho a najednou má 11 bodů, 87 HP a boj zblízka 6
Hurikan
Neutral
Posts: 4
Joined: Tue Oct 22, 2013 8:31 am

Re: Bugy

Post by Hurikan »

Super modifikace, dohrál jsem to dvakrát. Zatím.
Mám 2 větší bugy:
1. Po dokončení hry se mi nezobrazují texty k obrázkům.
2. Když jsem si večer uložil hru na 6. patře (několik pozic) v Obrodě, ráno mi hra po loadnutí spadla. Na všech pozicích na 6. patře. Pozice z 5. patra byly v pohodě. Zahrál jsem tedy znova 6. patro a dokončil hru. Vypnu to, za chvíli chci ještě zkusit něco nového, tak si znova loaduju 5. patro a... spadlo to. Už mi nejdou načíst žádné pozice na 5. patře. Dělalo mi to jen při tom druhém hraní, poprvé jsem to sfoukl bez vypínání hry.

Další věci - po přepadu paláce a zabití Elisy zmizely všechny stráže z lokace s palácem. Ve vedlejší lokaci stráže jsou. V paláci je pouze Aran a Parsson, vojáci jsou zas až ve Vaultu. To ale nemá vliv na hru. Jo a stráž v lovecké čtvrti taky chybí, takže mě nikdo nevítá při příchodu do císařství. A při načtění pozice s palácem tam ty stráže na pár milisekund bliknout a zas zmizí.
Při plnění úkolů za Strýčka klesá karma a zvyšuje se oblíbenost v Corathu, za Nestora klesá oblíbenost a přidává to karmu.
Je možné, že když zachráním Frederyka a plním úkoly pro něj, Crimsoni mi pak nedají quest s New Hope? Poprvé jsem ho nechal na tu schůzku jít a Crimsoni mi quest zadali.
Nešlo by tam nějak přidat víc peněz? Třeba u obchodníků, že by se jim zboží obnovovalo častěji než za týden? Taky pokud odpočívám v jeskyni v Seditu (klidně i týden), obchodníci tam mají pořád stejné zboží. Sehnat prachy na všechny operace je fakt tvrdý oříšek.

Taky jsem se setkal s bugem, který shazuje hru po boji v karavaně. Nějak to prostě nechce načíst město. Poprvé při cestě do Albuquerqe, pak při cestě z Corathu do Seditu. A pokaždé po boji s ghoulem v energozbroji a s laserovou puškou. Jak tu pušku vezmu, tak je zle. Pokaždé jsem to radši loadnul ještě před karavanou a šel pěšky.
Jay
Neutral
Posts: 9
Joined: Tue Oct 22, 2013 10:32 am

Re: Bugy

Post by Jay »

Našel jsem pár míst, kde mi to hodilo přinejmenším podivné jednání. Možná to tu už bylo zmíněno, ale přesto...

- Alba - Chuck - Řeknu mu, že to pro něj udělám, vezmu klíč, neudělám nic, promluvím znova, řekne mi good work boy a dá mi pytel s ostatky
- Alba - Chuck... a nebo císařství - po této peripetii se mu něco nemilého stalo (asi mi nechtěl dát tu pistoli), slezu dolů, děti pustím, ty řeknou, že to dají vědět veliteli... (ten po mě chtěl důkaz). Děti odběhnou a nic.
- Alba - Vřed - Prodám Vořecha na maso, objeví se výborný popis, jak to chytl tyčí mezi voči... a nic. Pořád jako společník žije... Otázkou jen je, kolikrát těch 500 zátek chci. (A že na operaci jich je potřeba) :o)
- Základna - vlezu do prvního patra, naštve mě Trimmel (nebo jak se jmenuje), tak začnu střílet (a že mi to jde) podle pravidla mrtvej ghoul, dobrej ghoul... no a kousnou se mi výtahy z 1 mohu jet do 2 a 3 z 2 nikam, ze 3 jen dolů (4, 5) a ze 4 a pět nikam... takže sejmu zakladatele a vyletím se základnou... při druhém průchodu jsem napřed prošel základnu v míru a všechno OK.
Hurikan
Neutral
Posts: 4
Joined: Tue Oct 22, 2013 8:31 am

Re: Bugy

Post by Hurikan »

SPOILER! Ještě když jsem byl v základně Obrody - když nejdřív vlezu do 6. patra a tam to vystřílím, tak v 5. patře už se mnou samozřejmě nechce nikdo mluvit a hned bojujou. Teda až na Aarona. Když jsem v bojovém módu došel až k němu a tam ten mód zrušil, Aaron na mě neútočí ani nemluví. Takže se nedostanu ke Spasitelovi a je to zásek jak sviňa. Ani do jeho počítače mě to nepustilo, že bych si ty dveře otevřel sám. SPOILER!
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: Bugy

Post by Daemon »

Hurikan wrote:1. Po dokončení hry se mi nezobrazují texty k obrázkům.
Nemáš v nastavení hry vypnuto zobrazování titulků? Pokud to máš ale zaplé a stejně se nezobrazují, zkus změnit rozlišení hry.
Hurikan wrote:2. Když jsem si večer uložil hru na 6. patře (několik pozic) v Obrodě, ráno mi hra po loadnutí spadla. Na všech pozicích na 6. patře. Pozice z 5. patra byly v pohodě. Zahrál jsem tedy znova 6. patro a dokončil hru. Vypnu to, za chvíli chci ještě zkusit něco nového, tak si znova loaduju 5. patro a... spadlo to. Už mi nejdou načíst žádné pozice na 5. patře. Dělalo mi to jen při tom druhém hraní, poprvé jsem to sfoukl bez vypínání hry.
Bylo to v boji? Neumíral ti tam parťák? Mrtvý parťák totiž tohle způsobuje, to budeme muset opravit. Ptám se proto, jestli třeba není problém ještě v něčem jiném...
Hurikan wrote:Při plnění úkolů za Strýčka klesá karma a zvyšuje se oblíbenost v Corathu, za Nestora klesá oblíbenost a přidává to karmu.
V čem vidíš problém?
Hurikan wrote:Je možné, že když zachráním Frederyka a plním úkoly pro něj, Crimsoni mi pak nedají quest s New Hope? Poprvé jsem ho nechal na tu schůzku jít a Crimsoni mi quest zadali.
Důvod je jiný.

O ostatních věcech, které jsi zmiňoval, víme a řešíme je. Kromě zátek, to je zrovna záměr.
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: Bugy

Post by Daemon »

Jay wrote:- Alba - Chuck... a nebo císařství - po této peripetii se mu něco nemilého stalo (asi mi nechtěl dát tu pistoli), slezu dolů, děti pustím, ty řeknou, že to dají vědět veliteli... (ten po mě chtěl důkaz). Děti odběhnou a nic.
Když jdeš za velitelem a opět s ním mluvíš o tom plukovníkovi, který s Chuckem spolupracoval, tak na to nedojde řeč?
Jay wrote:- Základna - vlezu do prvního patra, naštve mě Trimmel (nebo jak se jmenuje), tak začnu střílet (a že mi to jde) podle pravidla mrtvej ghoul, dobrej ghoul... no a kousnou se mi výtahy z 1 mohu jet do 2 a 3 z 2 nikam, ze 3 jen dolů (4, 5) a ze 4 a pět nikam... takže sejmu zakladatele a vyletím se základnou... při druhém průchodu jsem napřed prošel základnu v míru a všechno OK.
Musíš v tomhle případě otevřít dveře v bojovém módu, pak to půjde. To je chyba, o které už víme, opravíme.

Na ostatní koukneme, díky za upozornění.
Hurikan
Neutral
Posts: 4
Joined: Tue Oct 22, 2013 8:31 am

Re: Bugy

Post by Hurikan »

Daemon wrote:
Hurikan wrote:1. Po dokončení hry se mi nezobrazují texty k obrázkům.
Nemáš v nastavení hry vypnuto zobrazování titulků? Pokud to máš ale zaplé a stejně se nezobrazují, zkus změnit rozlišení hry.
Dík, bylo to tím.
Daemon wrote:
Hurikan wrote:2. Když jsem si večer uložil hru na 6. patře (několik pozic) v Obrodě, ráno mi hra po loadnutí spadla. Na všech pozicích na 6. patře. Pozice z 5. patra byly v pohodě. Zahrál jsem tedy znova 6. patro a dokončil hru. Vypnu to, za chvíli chci ještě zkusit něco nového, tak si znova loaduju 5. patro a... spadlo to. Už mi nejdou načíst žádné pozice na 5. patře. Dělalo mi to jen při tom druhém hraní, poprvé jsem to sfoukl bez vypínání hry.
Bylo to v boji? Neumíral ti tam parťák? Mrtvý parťák totiž tohle způsobuje, to budeme muset opravit. Ptám se proto, jestli třeba není problém ještě v něčem jiném...
Některé ty pozice byly v boji, ale většina bez boje. Parťáci naživu. Zkusil jsem hru přeinstalovat, ale problém zůstal. Píše mi to tuhle hlášku
download/file.php?mode=view&id=11
Attachments
chyba.jpg
chyba.jpg (15.62 KiB) Viewed 14637 times
dragonwinglet
Neutral
Posts: 6
Joined: Tue Oct 22, 2013 9:17 pm

[BUGY] prozatím 5 bugů

Post by dragonwinglet »

Zdravím!
Zaprvé se omlouvám za případ, že bugy byly již nahlášeny.
1) Perk "Vůdce" mi nefunguje na Keri. Na Vořecha funguje.
Jak jsem postupoval - Řekl jsem Keri "počkej tu..." -> Vzal perk vůdce -> Vzal Keri zpět do družiny -> AP se u Keri nezvedly. U čokla to přesně takle funguje.

2) save "Vyrobi z opakovaci brokovnice utocnou pusku s velkym zasobnikem"
Obchodnice v jižním Seditu má prohozené dialogové možnosti na výrobu zbraní: Při zvolení opak. brokovnice vezme z inventáře útočnou pušku a přidělá jí větší zásobník. Naopak při zvolení útočné pušky udělá z opakovací brokovnice brokovnici likvidační.
Možná obecné doplnění - při vylepšení utočné pušky se na zbraň přidá jen zásobník. Nemyslim, že větší zásobník musí stát 4000 - pro porovnání - kolik má práce s opakovačkou, která stojí také 4000?

3)save "Zabit Gabriela, odejit a vratit se"
Něco jsem tu o Gabrielovi už četl, každopádně ja mám problém s tím, že pokud ho zabiju a odejdu z lokace, zmizi mu mrtvola i s věcma když se vrátím. Pro zajímavost, zmizeli mi také všichni lidé z jižní místnosti kasína - jak jsou hrací stroje.

4)save "Vylezt a vrátit se"
Jen drobnost. Pokud vylezu a vrátim se k nájezdníkům, ukáže se nad hlavou jednoho ERROR.
Útok na karavanu jsem přijmul a všechny, včetně nájezdníků, jsem zabil. Třeba mi chtěl vynadat, ale neměl slov 8)

5)Obecně celý Rat Hole byl zvláštně zabugovaný. Všechno se mi nicméně podařilo s komplikacemi splnit.
Většinou byl problém v řetězci/posloupnosti v úkolu.
Z bodu A jsem šel do B a zněj do C - ale C o ničem nevědělo.

Příklad by mohl být v Julianově části s Doktorem. Julian mě pošle za asistentkou, ta mě pošle za doktorem. Přijdu za doktorem a ten o ničem neví. Tímto byly postiženy snad všechny úkoly v Rat Hole.
Řešil jsem tak, že jsem vylezl z konverzace a klikl na člověka znovu. Když to nezabralo, šel jsem celý řetězec znovu (znovu jsem šel za Julianem, ten mě znovu poslal za asistentkou a ta mě znovu poslala za doktorem. Tentokrát to už šlo.)

Doufám, že jsem vložil správné savy. :shock:
https://www.wuala.com/dragonwinglet/Verejne/
Post Reply