PROGEMA

Co si myslíte o hře? Chcete se podělit o zajímavé zážitky ze světa Resurrectionu? Také zde můžete nahlásit chybu nebo se poradit s ostatními hráči s řešením úkolů. (Vývojáři vám ale s řešením úkolů příliš radit nebudou, to by bylo moc snadné.) Zde mohou být spoilery!

Moderators: Ratman, Seto, Saruman, feťák8, valcik, NovaRain

User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: PROGEMA

Post by Daemon »

Hm, to bude nějaká obecná chyba Falloutu. Otázka, jestli to třeba nerozbíjí skill pastí nebo rychlé cpu, těžko říct...
Jirka wrote:Skutečně mi bouchnul, když jsem ani nesáhl na časovač.


Nevím. Podle toho, co jsi psal, jsem pochopil, že jsi ten časovač aspoň otevřel. Stačí pak, když to potvrdíš, místo abys dal zrušit. Pak se dynamit nastavil na standardní minitu.
valcik
Betatester
Posts: 122
Joined: Fri Oct 04, 2013 10:40 am

Re: PROGEMA

Post by valcik »

@Daemon:
Akurát mi napadlo, že za to môže byť zodpovedný DirectX.
Fallout používal na rátanie času nejakú internú funkciu CPU, ktorá závisela na takte. Bolo to vidno napríklad pri pohybe na mape sveta. Čím rýchlejší CPU, tým bolo cestovanie rýchlejšie. Na súčasnom hardvéri bol pohyb po mape extrémne rýchly, preto sfall obsahuje hack, ktorý obchádza volanie po pôvodnej funkcii a namiesto nej volá modernú funkciu vstavanú v DirectX.

Niektorí tu ale spomínali, že pri problémoch so zastaralou verziou DirectX im pomohlo, keď pred spustením hry premenovali systémový súbor d3dx9_42.dll na d3dx9_43.dll, to by mohlo pri volaní funkcií spôsobovať sfallu seriózny problém. To isté platí o rozličných verziách d3dx9_43.dll, ktoré si užívatelia sťahovali z uloz.to alebo iných pochybných zdrojov, čert vie aké verzie súborov to vlastne boli.
alch
Accepted
Posts: 12
Joined: Thu Nov 21, 2013 9:26 am

Re: PROGEMA

Post by alch »

Možná trochu blbý dotaz, ale po pročtení této diskuze mám dojem, že Progema je nějak spojena s Lovci. Pokud tedy nejsem u Lovců (hraji za císařskou stranu), tak nemám šanci získat její lokaci? Jasně, podle všeho se dá najít "ručně", ale jde mi o to, zda jde z nějakého NPC lokace vyrazit a pokud ano, zda to jde jen při hře za Lovce. Přišla by mi docela škoda, kdybych o tuhle lokaci přišel :(
hanzi161
Accepted
Posts: 27
Joined: Sat Oct 26, 2013 4:04 pm

Re: PROGEMA

Post by hanzi161 »

Nikdo ti lokaci do mapy nezadá... ale jednoduše ji můžeš najít... běž jen západně od Albuqerque a je to :wink:
alch
Accepted
Posts: 12
Joined: Thu Nov 21, 2013 9:26 am

Re: PROGEMA

Post by alch »

hanzi161 wrote:Nikdo ti lokaci do mapy nezadá... ale jednoduše ji můžeš najít... běž jen západně od Albuqerque a je to :wink:
Ok, díky i tak za zodpovězení dotazu :) Ale přijde mi to škoda, že podle všeho tak zajímavá lokace není součástí nějakého questu, nebo tak něco.

EDIT: Tak Progemu mám zdárně za sebou a musím se touto cestou připojit k poděkování autorům - výborná lokace! Jen je opravdu trochu škoda, že není rozsáhlejší - i kdyby měla být pořád jen o lehkém odkrývání tajemna, tak by to bylo skvělé.
Myron
Neutral
Posts: 5
Joined: Thu Dec 05, 2013 5:40 pm

Re: PROGEMA

Post by Myron »

Mám dotaz, jak tady píšete, že se dá otevřít ventilace v prvním patře,můžete mi říct kterou ventilaci přesně máte na mysli? (a jakým nástrojem jste ji otevřeli) Já jsem zkusil použít páčidlo na všechny ventilace v základně a nic...

Jo a je nějaká šance zprovoznit ten druhý generátor?
User avatar
feťák8
Idolized
Posts: 259
Joined: Mon Oct 07, 2013 2:50 am
Contact:

Re: PROGEMA

Post by feťák8 »

Otevření ventilace způsobíš tak, že se na prvním podlaží připojíš k počítači a začneš ovládat robota na třetím podlaží. K otevření dojde v důsledku toho, co s ním budeš dělat. Však pročti starší příspěvky v tomto topicu. ;)
Image
Myron
Neutral
Posts: 5
Joined: Thu Dec 05, 2013 5:40 pm

Re: PROGEMA

Post by Myron »

toho robota jsem zprovoznil, ale žádná ventilace se mi neotevřela, jenom jsem s nim opravil toho druhýho robota a zapnul hlavní počítač
User avatar
feťák8
Idolized
Posts: 259
Joined: Mon Oct 07, 2013 2:50 am
Contact:

Re: PROGEMA

Post by feťák8 »

Tak to nevím. Já s robotem šel k hlavnímu počítači, celá Progema "hodila error", že uniká radiace a došlo k odblokování všech dveří. Pak stačilo dveře normálně otevřít, vzít za páku, která otevřela poklop ve vstupní lokaci.
Image
Bejbe01
Neutral
Posts: 4
Joined: Tue Dec 31, 2013 7:20 pm

Re: PROGEMA

Post by Bejbe01 »

asi som nasiel bug v progeme
dal som na druhom poschodi dynamit ku mensej kope kamenia s casovacom 3 minuty...odbehol do jaskyne, zabil paraca a vysiel von...ked som sa potom vratil ku progeme, tak som videl hlasku ze mi padol strop na hlavu, ostala mi hruba sipka ako ked nastavujem nieco v menu a nemohol som nic robit len alt+F4 a vypnut hru
djwenda
Neutral
Posts: 5
Joined: Mon Dec 23, 2013 1:38 pm

Re: PROGEMA

Post by djwenda »

Bejbe01 wrote:asi som nasiel bug v progeme
dal som na druhom poschodi dynamit ku mensej kope kamenia s casovacom 3 minuty...odbehol do jaskyne, zabil paraca a vysiel von...ked som sa potom vratil ku progeme, tak som videl hlasku ze mi padol strop na hlavu, ostala mi hruba sipka ako ked nastavujem nieco v menu a nemohol som nic robit len alt+F4 a vypnut hru

stalo se mi to same....prostě tam nesmíš davat ty vybušniny....
User avatar
Halflifeblazen
Accepted
Posts: 14
Joined: Wed Feb 12, 2014 4:49 pm

Re: PROGEMA

Post by Halflifeblazen »

PROGEMA byla fakt asi nejzajimavější a nejzáhadnější lokace ze všech, i hudba dokresovala atmosféru opuštěnosti a tajemnosti, škoda že byla fakt krátká a moc jsem z ní nevyždímal ale až na to bude nálada zkusím z ní vyšťourat více, pamatuji dávné doby jak jsem pořád šťoural v Kráteru až jsem se dostal k FEV nádržím a jeden co hrál taky Fallouta a díval se mi přes rameno když viděl jak jsem kartou otevřel výtahové dveře mi říkal ty blbče protože tohle ho nikdy nenapadlo. :D Já si nedám říct a musím vše vyšťourat co vyšťourat lze. :D

EDIT: Ok podařilo se mi opravit aspoň jeden generátor a převzít kontrolu nad robotem ve třetím patře (aspoň jsem prozkoumal to třetí patro i když ne přímo) takže se do PROGEMY mohu kdykoliv vrátit za cenu boje s roboty ale ty mi nedělali problém, co mi dělá problém jsou spíše balvany nemohu se přes ně dostat dál. Zkoušel jsem i druhý generátor ale i přes 138% reapir zkratoval takže to asi vypadá že projdu jen 2 patra z toho třetí jako robot a čtvrtém se jen dozvím že z reaktoru uniká radiace (a já se divil proč mám z ničeho nic 30 radů), tak jsem se s tím smířil že jsem tam možnosti vyčerpal tak jsem popadnul unikátní pistolku a vypadl pryč, a co jsem se dozvěděl z hologramu nejprve jsem myslel že vyráběli Párače ale teďka to spíše vypovídá že tam vznikali Alieni, informace zapadají z výpovědi vědců u lovců včetně té pojistky, navíc podle záznamu obrany tito lovci jako první pronikli do základny a oživovali tyto mrchy a pár si jich odvezli na dobytí třetího patra Vaultu 16 a já si říkal původně že Vault je měl na další socialní experiment původně, rozhodně bravo chlapi hodně jsem tyto informace hltal.
Patizon
Neutral
Posts: 5
Joined: Mon Feb 24, 2014 4:20 pm

Re: PROGEMA

Post by Patizon »

Taky potvrzuji, že když v 2. podlaží položím dynamit, po výbuchu na mě spadne strop. A to jak když jsem pořád v 2. podlaží, nebo v tunelu, a dokonce i venku z tunelu. Navíc pokud vylezu venku z tunelu z mapy (do hnědé zóny) abych cestoval po mapě světa, tak po vylezení na jiném místě to opět zahlásí, že mi na palici spadl strop a bugne se kursor, pomůže jen alt+f4 :D
Hraju 1.1 verzi.

Teorie byla, že když odbouchnu ten strop, tak se to někde v 2. podlaží zhroutí, a když se opět vrátím do Progemy otevřeným poklopem, a slezu do 2. podlaží, tak budou přístupné jiné místnosti vedoucí třeba do kýženého 3. a 4. podlaží :)
Vulture
Neutral
Posts: 4
Joined: Mon May 05, 2014 6:41 pm

PROGEMA

Post by Vulture »

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda-li je lokace PROGEMA (nebo Progema) tvořená jen vchodem s výtahem, poschodím s terminálem( kterým ovládáte robota),poschodím do kterého se leze dírou a poschodím ve kterém jezdí robot -> 4 mapy plus jeskyně.. tam, kde je ten obrovitánský počítač jsem viděl nějaké výtahy vedoucí dolů, a opravdu nevím jak se tam dostat... pokud to ovšem jde.
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: PROGEMA

Post by Daemon »

Nechci jen tak prozrazovat, to by nebylo ono. Ale můžu tě nasměrovat na hráčskou debatu o PROGEMA - viewtopic.php?f=11&t=74 - Tam myslím najdeš odpovědi.
Post Reply