[spoilery] Císařství

Co si myslíte o hře? Chcete se podělit o zajímavé zážitky ze světa Resurrectionu? Také zde můžete nahlásit chybu nebo se poradit s ostatními hráči s řešením úkolů. (Vývojáři vám ale s řešením úkolů příliš radit nebudou, to by bylo moc snadné.) Zde mohou být spoilery!

Moderators: Ratman, Seto, Saruman, feťák8, valcik, NovaRain

valcik
Betatester
Posts: 122
Joined: Fri Oct 04, 2013 10:40 am

Re: [spoilery] Císařství

Post by valcik »

gordon, thunderheaven:
Prihodím len malý hint - rozloženie síl pri tomto súboji nemusí byť pre každú postavu rovnaké.

edit:
A ku gordonovej otázke - zvládol som to až na tretíkrát. Pri prvom pokuse frájovi hrozne nakopali riť. :mrgreen:
User avatar
gordon
Liked
Posts: 63
Joined: Fri Oct 11, 2013 3:53 am

Re: [spoilery] Císařství

Post by gordon »

Budu trochu vyzvídat. Je ten rozdíl v pohlaví? Byla by nějaká další malá nápověda? Kupříkladu, pokud by se jednalo o karmu, tak zlá postava by dle mého spíš hrála pro Anonyma. Já tedy teprve hru, kde budu plnit úkoly pro Anonyma rozjíždím, tak nevím, jestli se nepletu.
Zdenek
Neutral
Posts: 4
Joined: Wed Jan 15, 2014 6:28 am

Re: [spoilery] Císařství

Post by Zdenek »

thunderheaven wrote:
gordon wrote: Mám dotaz. Jak jde zvládnout ten souboj v hale? Kromě velmi dobře vyzbrojených poskoků rádkyně tam ještě jsou informační roboti a hlavně ti dva raketoví. Buď nevydržím já, nebo ještě dřív zabijou Arona. Zkusil jsem se i zdekovat stranou, ale dopadne to děsivou porážkou.
Je na to nějaký fígl?
Jak jste tento quest řešili vy? Zvládl to někdo standardním postupem, bez nějakého dějového předbíhání? Před setkáním s "Anonymem" vlastně člověk vůbec netuší, do čeho jde. Zvládl to někdo napoprvé?

Dík předem za vyčerpávají odpovědi a radu.
SPOILER
Ten samy problem, jsem samotar s cca 150% lehke zbrane, perky na AP, HP max 80.
Stoji cca mych 9 vojaku s Aranem proti Anonymovi s cca 10 vojakama, kdyz vystrelim, tak se pohnu max o 5 poli nekam jinam, a tech 10 me upizla (a kdyby ne tak roboti urcite). Kdyz nevystrelim a udelam jinou akci, tak vsichni tihle vojaci zautoci misto me na Arana a ten dopadne uplne stejne, tzn umre. V tu chvili se zbytek armady vzda a ja umru.

Moje reseni: Ze jde Aran predbehnout mi bylo jasny z prvniho pokusu, takze jsem to udelal, tam vsechny okradl (btw neuspesny pokusy nedelaly zadny combat) nacasoval dynamit a pomoci ukrast ho nandal Anonymovi do inventare, dopnul se psychem a sel pokecat s Aranem. V prubehu kecani to bouchnulo, tim jsem nalakal vsechny na sebe, za 11 AP jsem dobehnul do pravych dveri, cimz jsem zmaril LOS pulce vojaku, takze jsem a) utrpel jen polovicni zraneni b) zadny strely nesly na arana = prezil jsem prvni kolo. Pak stacilo ze dveri dat kriticky zasah do hlavy Anonymovy a byl konec.

Bez dejoveho predbihani to delal jeden kolega s vetsim criticalem, tzn ze on sejmul Anonyma hned na prvni ranu a bylo vyreseno.

Dnes odpo to zkusim sem uz na tom zaseklej dva dny. Desnej saveload :-D s tim critikalem to bude horsi, chodim s rotacakem od vudce lovcu a ten ellise vubec nic nebere :-D
User avatar
gordon
Liked
Posts: 63
Joined: Fri Oct 11, 2013 3:53 am

Re: [spoilery] Císařství

Post by gordon »

Já ji sejmul obyčejným rotačákem. Nevím už kolik jsem měl těžké zbraně, ale tuším že rozhodně ne 100%. Možná mi to akorát vyšlo.
valcik
Betatester
Posts: 122
Joined: Fri Oct 04, 2013 10:40 am

Re: [spoilery] Císařství

Post by valcik »

gordon:
Pohlavie tam nerozhoduje, záleží iba na schopnostiach postavy. Prvýkrát som sa snažil o prevrat s postavou, ktorá bola približne na jedenástej úrovni a bojoval som upilovanou sniperkou, Elisa a jej ochranka ma zadupali do zeme hneď v prvom kole. Po loadnutí staršej pozície som teda poslal fráju na okružnú jazdu po okolitých mestách, kde som poplnil všetky rozpracované a vynechané úlohy a keď som sa po návrate do Albu pustil do tej istej bitky, vďaka lepším schopnostiam postavy sa tesne pred záverečným bojom sprístupnila nová možnosť, ktorá zmenila rozloženie síl v môj prospech. Viac neprezradím ani na mučidlách, chcel som iba naznačiť, že Ress je pravý Fallout a každá situácia sa dá zvládnuť aj bez podvodov a exploitov. :)
User avatar
gordon
Liked
Posts: 63
Joined: Fri Oct 11, 2013 3:53 am

Re: [spoilery] Císařství

Post by gordon »

Wow, tak já si asi to císařství nechám na co nejpozději a se svou zlou postavou, co teď hraju to zkusím ject za Anonyma, jak mám v plánu a zároveň si zkusím nechat save, abych to pak projel i za Císařství.
Doufám, že tam není ještě nějaká podmínka karmy, nebo příslušnosti/nepříslušnosti k nějaké skupině. :-)
User avatar
feťák8
Idolized
Posts: 259
Joined: Mon Oct 07, 2013 2:50 am
Contact:

Re: [spoilery] Císařství

Post by feťák8 »

gordon: snad bych akorát vynechal přidání se k Lovcům, aby sis neznemožnil přístup do Vaultu. Na druhou stranu, za Císařství bych se zlou postavou questy pro Císařství ve Vaultu plnil "s těžkým srdcem". To radši Lovci :twisted:
Image
InfideL
Neutral
Posts: 5
Joined: Fri Jan 31, 2014 1:37 am

Re: [spoilery] Císařství

Post by InfideL »

Ahojte,

V prvom rade si dovolim zlozit klobuk pred vyvojarmi a prejavit aspon touto formou moj obdiv a vyjadrit vdaku za to, co dokazali. Som uneseny. Nevedel som, co cakat, ale tato hra moje ocakavania suverenne predci. Neuveritelne dobra praca! Pani, toto je plnohodnotny fallout uplne porovnatelny s originalom (a v mojich ociach ho aj v niektorych aspektoch prekonava). Som hardcore fanusikom tejto serie, a preto ma to tesi o to viac. Vy ste mi splnili sen chlapci, som pri hrani Vasho diela stastny ako male decko :) BIG UP! ;)

Teraz prejdem k mojim nasledovnym otazkam:

1) Ako sa vlastne mozem dostat do Vaultu? Splnil som vsetky questy za Cisarstvo, cisarom sa stal chlapik, clen lovcov mutantov este niesom (nesplnil som vsetky ulohy lovcov: (i) zastrelil som divochov, (ii) zakladnu mutantov som vystrielal, ghoul mi vsetko povedal, holodisk mam ale este som to nesiel reportnut a (iii) pulse pistol este nemam, nakolko som zabil Chucka a nechcel som za nu predtym davat 12 litrov). Tak ci tak, ked dam Sebastianovi holodisk, zacnu na mna lovci utocit, takze clenom ani nebudem. Tak ako sa vlastne dostanem do toho Vaultu?

2) V Sedite som vystrielal najazdnikov, nikto tam neostal ale nemozem o tom povedat Frederickovi, ktory mi ten quest dal, a tym padom ten quest splnit. V dialogovom okne nemam vobec moznost sa s nim o tom bavit. Any ideas?

Vopred dik za odpoved a za Vas cas!
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: [spoilery] Císařství

Post by Daemon »

Ahoj,
díky za chválu.

Ad 1) Přijetí k Lovcům přece nevyřizuješ se Sebastianem, ale s Kraigem (ten zakrslík). Předání holodisku z Tábora mutantů Sebastianovi není podmínkou přijetí.

Ad 2) Opravdu tam žádný nájezdník nezůstal? Může tam být někde zalezlý, radši tu jejich skrýš ještě pořádně projdi. Pokud tam i tak nemůžeš nikoho najít, může to být teoreticky bug. V tom případě mi prosím uploadni někam save a já se na to podívám. Save najdeš ve Fallout 2\Resurrection\resdata\SAVEGAME a save je vždy celý ten adresář SAVE s číslem.
valcik
Betatester
Posts: 122
Joined: Fri Oct 04, 2013 10:40 am

Re: [spoilery] Císařství

Post by valcik »

2) Podobná vec sa objavila aj v killapovom RP, pri záchrane Kurisu z otrokárskeho tábora. Keď frája zabije otrokára hneď v prvom kole insta-death kritičákom, nespustí sa procedúra ktorá zarátava critter medzi mŕtvolky. Je to engine bug, snáď sa časom objaví nejaký fix v sfall.

edit:
http://falloutmods.wikia.com/wiki/Resto ... Misc._bugs
Sometimes if you do an insta-kill to a critter (super critical hit, etc), code in their death procedure is not run and things regarding that character might be broken from that point on (e.g. no one recognizes the critter as dead).
InfideL
Neutral
Posts: 5
Joined: Fri Jan 31, 2014 1:37 am

Re: [spoilery] Císařství

Post by InfideL »

Ouki, tak este raz, mozno som sa zbytocne rozpisal ale ved diskusia nieje nikdy na skodu ;)

1) Viem, ze Sebastian nerozhoduje o prijati, riesil som to s tym malym skrckom, ze mam zaujem stat sa lovcom mutantov ale dali mi tri ulohy, ktore musim splnit aby som sa stal lovcom. Jedna je doniest alebo zabit mutanta od divochov, druha ziskat pulse pistol a tretia doniest intel zo zakladne obsadenej mutantami. Prvu som splnil, druhu zatial nie a tretiu som sice splnil ale este som nedal Sebastianovi holodisk zo zakladne. Ked mu ho dam, rozhovor sa vyvynie tak, ze zisti, kto som ja (zrejme som mu predtym povedal pravdu a odkryl svoj pribeh), takze mam len dve moznosti, a to branit sa alebo sa nechat zavriet. Cize lovcom mutantov zatial niesom a ani sa nim nemozem stat, kedze na mna zacnu utocit. Napriek tomu nevidim moznost ako sa dostat do Vaultu, aj ked som splnil ulohy cisarstva. V nadvaznosti na vyssie uvedene, je teda pre mna mozne dostat sa este nejakym sposobom do Vaultu?

2) Urcite som vsetkych vystrielal nikto tam neostal. pokusim sa najst ten save aj ked to bude problematicke :D
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: [spoilery] Císařství

Post by Daemon »

1) Třetím úkolem k přijetí není donést holodisk Sebastianovi. To s přijetím vůbec nesouvisí. Třetím úkolem je hlídkovat spolu s velitelem Dutchem, stačí když si s ním promluvíš. Je to ten Lovec v PA u vstupu do Albuquerque. Takže máš pořád šanci podívat se aspoň do části Vaultu, pokud se přidáš k Lovcům.

2) Stačí současný save, kde jsou všichni mrtví. Nejspíš to bude chyba, kterou zmiňuje Valcik. Jen bych rád ověřil, že je to opravdu tím a ne něčím jiným. Můžu ti pak i poslat skript, který upraví tvou hru do stavu, v jakém má být a budeš tedy moct splnit úkol.
InfideL
Neutral
Posts: 5
Joined: Fri Jan 31, 2014 1:37 am

Re: [spoilery] Císařství

Post by InfideL »

Dakujem za odpoved! Je to napomocne ;)

Stale to neriesi moj primarny problem, ako sa vobc dostanem do vaultu :D (splnil som ulohy za cisarstvo).
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: [spoilery] Císařství

Post by Daemon »

Jen proto, že jsi splnil úkoly pro císařství, není pro ně dostatečný důvod, aby tě do Vaultu pouštěli. Když se chceš tolik podívat dovnitř (proč vlastně?), tak ty už máš jedinou šanci tím, že se staneš Lovcem. Pak se podíváš aspoň do jednoho patra.
InfideL
Neutral
Posts: 5
Joined: Fri Jan 31, 2014 1:37 am

Re: [spoilery] Císařství

Post by InfideL »

Haha, z tvojej odpovede teda implikujem, ze sa do toho Vaultu dostat da. Aj inde ako na prve podlazie a aj inym sposobom ako cez lovcov :) Ok, asi som spravil nieco zle, resp. inak ako som mal ;) Motivacia zahrat si to znovu :)

A preco sa chcem dostat do Vaultu? Haha, to je celkom self explenatory - Ved hram fallout! To je jasne, ze sa chcem dostat do vaultu :D Za dalsie chodim okolo neho a nechu ma tam pustit, co len viac a viac podnecuje moju zvedavost sa tam dostat a preskumat ho ;)
Post Reply