Fallout série - v jakém pořadí? :)

Diskuze obecně o Falloutu nebo o čemkoli jiném chcete.

Moderators: Ratman, Seto, Saruman, feťák8, valcik, NovaRain

Post Reply
glerin
Neutral
Posts: 2
Joined: Fri Oct 25, 2013 8:30 pm

Fallout série - v jakém pořadí? :)

Post by glerin »

Zdravím Vás,

v první řadě musím smeknout na prací všech, co se na ressurection podíleli.

Před lety jsem hrál chvilku F1, dohrál (jednou) F2 a naposledy chvilku New Vegas.
Teď jsem se ale odhodlal, že si zahraju nejen ressurection, ale všechny (kromě tactics) fallouty.

A chci se zeptat ostřílených hráčů této série, v jakém pořadí si to odehrát? :)
Chtěl jsem? Ress, pak F1 a F2 a následně "nové) F3 a NV??
Nebo ress mezi F1 a F2? Nebo nové první? :D

Vím, že to záleží na mě, ale tak přece jenom chci si to co nejvíce užít :)
User avatar
Dix Butler
Accepted
Posts: 10
Joined: Sat Oct 12, 2013 5:34 pm

Re: Fallout série - v jakém pořadí? :)

Post by Dix Butler »

Já bych hrál v pořadí F1, F2, F1.5 a potom znovu. Na další bych už neměl chuť. Hrál jsem je když vyšly, ale znovu už bych neměl chuť si je zahrát.
glerin
Neutral
Posts: 2
Joined: Fri Oct 25, 2013 8:30 pm

Re: Fallout série - v jakém pořadí? :)

Post by glerin »

No, obávám se, že po odehrání "prvních" 3 mě F3 moc neosloví :)
User avatar
Smrdutý orangutan
Liked
Posts: 61
Joined: Sat Oct 12, 2013 3:53 pm

Re: Fallout série - v jakém pořadí? :)

Post by Smrdutý orangutan »

Fallout s FIXT
Fallout 1.5
Fallout 2 s Restoration Project

FIXT (nezkoušel jsem) a RP (právě hraju) jsou vlastně bugfixy. V případě RP do hry vrátili obsah, který byl původně odstraněn.

O tom, jak je Fallout 3 špatná hra tě nebudu přesvědčovat. Nudný úkoly, nudný postavy, nudná krajina, nudná atmosféra. Teprve moddeři z toho byli schopný udělat hratelnou (ale pořád podprůměrnou) hru. Vyzkoušej, uvidíš.

New Vegas jsem nedohrál, protože jsem si do toho nacpal takových modů, že mě to přestalo bavit. :-) Musím zkusit vanilla NV.

Edit: Zapomněl jsem na Fallout Tactics. Hodně lidí ho nepovažuje za Fallouta ale na Tough Guye s největší obtížnost to byla dobrá výzva prosólovat. Nejsou tam dialogy, jsou tam jen taktický (ale zato hodně zábavný) souboje.
Bad motherfucker
lopata
Idolized
Posts: 104
Joined: Wed Oct 09, 2013 6:01 pm

Re: Fallout série - v jakém pořadí? :)

Post by lopata »

a co Fallout Tyccon já ho na svém pc nikdy nerozchodil, potažmo Fallout: Brotherhood of steel ten jsem též nikdy nehrál zajímalo by mně zda se to dá hrát na pc v nějakém emulgátoru 8)
chmirko
Neutral
Posts: 9
Joined: Sun Oct 06, 2013 8:22 am

Re: Fallout série - v jakém pořadí? :)

Post by chmirko »

Fallout Tycoon jsem rozchodil, ale přišlo mi to hodně nedodělané (nebo jsem měl alpha/beta verzi)

ale co tu chybí, je Fallout Tactics / Awaken mod
to co provedl modder z Tacticsem je perfektní,
parťáci levelují/ovládají se stejně jako hlavní postava, no proste Tactics ovládání a narval do toho atmosféru F2,
akorát tomu chybý rozumnejší způsob dialogů (ale to by musel pŕedelat engine), hráč pouze určuje kolik krát chce mluvit s postavou, jaké má pŕi tom stats, případně přes barter (hráč prodá nebo neprodá quest item)
User avatar
feťák8
Idolized
Posts: 259
Joined: Mon Oct 07, 2013 2:50 am
Contact:

Re: Fallout série - v jakém pořadí? :)

Post by feťák8 »

Tak já hrál v pořadí F1, F2, F2 Restoration procejt, F1 FIXT, Res.
Jinak mezi jedničkou a dvojkou jsem viděl asi pět minut u kamaráda Tactics, ale nezaujalo mě to.
Fallout Tycoon mi také nešel.
F3 hrát ani nehodlám, štvalo by mě, co s mojí modlou Bethesda udělala.
FNV možná někdy v budoucnu.
Image
valcik
Betatester
Posts: 122
Joined: Fri Oct 04, 2013 10:40 am

Re: Fallout série - v jakém pořadí? :)

Post by valcik »

Smrdutý orangutan:
FIXT je ešte stále zabugovaný jak fras. Do prvého Fallouta jedine oficiálny patch od Interplay a prípadne semi-official patch 1.2 + unofficial patch 1.3.5 od TeamX.
lopata
Idolized
Posts: 104
Joined: Wed Oct 09, 2013 6:01 pm

Re: Fallout série - v jakém pořadí? :)

Post by lopata »

valcik wrote:Smrdutý orangutan:
FIXT je ešte stále zabugovaný jak fras. Do prvého Fallouta jedine oficiálny patch od Interplay a prípadne semi-official patch 1.2 + unofficial patch 1.3.5 od TeamX.
nevíš jestli jsou tam mývalové ? :shock:
User avatar
Dix Butler
Accepted
Posts: 10
Joined: Sat Oct 12, 2013 5:34 pm

Re: Fallout série - v jakém pořadí? :)

Post by Dix Butler »

Takže jak jsem já doporučoval, tak i konám. Po dohrání Resurrection jsem teď dohrál F1 a chystám se na F2. :D
valcik
Betatester
Posts: 122
Joined: Fri Oct 04, 2013 10:40 am

Re: Fallout série - v jakém pořadí? :)

Post by valcik »

lopata:
Na mývala som nenarazil. Ale ruský borec Ursa vyrobil mývala pre chystanú modifikáciu Olympus 2207, možno sa teda časom prešmykne aj do FIXT. :mrgreen:
Arkande
Accepted
Posts: 12
Joined: Wed Nov 27, 2013 5:47 pm

Re: Fallout série - v jakém pořadí? :)

Post by Arkande »

Upřímně Bethesda dělá samé takovéto podřadné a nezajímavé hry. Otevřený svět, sem tam zajímavé místo, ale je to neskutečně prázdné a fádní. Všechno je takové povrchní.

Co se týká Falloutu 3, je to stejné. Musím, ale říci že jakmile jsem asi po 15 minutách hraní vylezl z Vaultu a uviděl ten nádherně vymodelvoaný svět, padnul jsem na prdel. Bylo to vizuální pecka a něco takového jsem ještě ve hře neviděl (V té době,jo? :-) ). Jinak nuda, nuda, šeď, šeď...

Falout: New Vegas je o dost lepší, především jsou v něm zajímavější lokace, postavy a příběh...ale na staré dobré Fallouty to fakt nemá, tak ať nejste zklamaní...
DLC k New Vegas jsou buď nic moc (Kolonisti a nájezdníci mydlící se v kaňonu) nebo nudné (Stará vojenská základna a město, de-facto střílečka kdy jdete z bodu A do bodu B) nebo neskutečně bizarní (Laboratoř plná šílených experimentů).

Tactics nemá moc společného s Falloutem, je to spíše takové akčnější Commandos. Skoro žádné rozhovory, plytký příběh...

Jinak já bych hrál Fallouty v pořadí. 1, Resurrection a 2. Přijde mi to celkem logické.... Např. jak má hráč vědět proč supermutanti melou o Vůdci. Když se Adolf evidentně nevrátil...
rajo
Liked
Posts: 59
Joined: Sun Sep 01, 2013 8:58 pm

Re: Fallout série - v jakém pořadí? :)

Post by rajo »

Jednoduché. 1, 2 a Res. Keďže Res je z uvedených dielov najkomplikovanejší, je dobré mať ako-taký know-how o svete a mechanike Fallout-u. To, že Res je zasadený do medziobdobia, myslím že neprekáža. Väčšina fans išla v tomto poradí a nepredpokladám, že niekto by si to vyčítal. Skôr je to príjemná zmena a poukázanie na alternatívne varianty vývoja situácie.
InfideL
Neutral
Posts: 5
Joined: Fri Jan 31, 2014 1:37 am

Re: Fallout série - v jakém pořadí? :)

Post by InfideL »

rajo vystihol si to perfektne, uplne s tebou suhlasim ;)
Post Reply