[vyřešeno] FO 1.5 spadne při startu

Obecná diskuze o Resurrectionu bez spoilerů. Jestli máte dotaz netýkající se obsahu hry nebo problémy s instalací či spuštěním, tohle je ta správná sekce, kam napsat.

Moderators: Ratman, Seto, Saruman, feťák8, valcik, NovaRain

Post Reply
Istiach
Neutral
Posts: 2
Joined: Sun Oct 06, 2013 10:45 am

[vyřešeno] FO 1.5 spadne při startu

Post by Istiach »

Caute,

Vedeli by ste mi pomoct so spustenim hry? Maximalne sa dostanem po prvu loading obrazovku a potom to spadne.

Pustam to na ubuntu cez wine. Este mozem doplnit, ze Fallout 2, ktory je nainstalovany v povodnom adresari nejde spustit a pyta CD. Z priecinku ressurection sa Fallout 2 spustit da.

Dik za pomoc
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: Fallout Resurection nejde spustit

Post by Daemon »

Ahoj,
potřebuješ plnou instalaci Fallout 2, na CD by se dotazovat neměl.
Jinak s Linuxem zkušenosti nemáme. Našel jsem nějaké rady, jak nainstalovat Fallout - http://www.gog.com/forum/fallout_series ... erformance
Případně se zkus obrátit na uživatele, který založil tohle téma - viewtopic.php?f=3&t=48 - třeba ti bude schopný poradit.
Snoop
Neutral
Posts: 3
Joined: Thu Oct 10, 2013 6:57 am

[vyřešeno] FO 1.5 spadne při startu

Post by Snoop »

Zdravím,

nedaří se mi pustit FO res - objeví se pouze první screen, pak to spadne zpět do windows bez jakékoli chybové hlášky..

poštím na W7 64bit , vyzkoušel jsem už 2 různé stažené verze F2, jak instalovanou tak rovnou herní, situace pořád stejná... v res konfigurátoru jsem vyzkoušel snad všechny možné kombinace ..

v čem by mohl být problém ?

pročítal jsem i fórum, byl tu popsanej podobnej problém, ale tak to bylo s unbutu/linuxem ...
valcik
Betatester
Posts: 122
Joined: Fri Oct 04, 2013 10:40 am

Re: FO 1.5 nejde spustit

Post by valcik »

Ahoj,
znie to akoby v inštalačnom adresári chýbali súbory master.dat a critter.dat, ktoré sa na pevný disk okopírujú pri plnej (HUMONGOUS) inštalácii F2. Ak si zvolil minimálnu inštaláciu základnej hry, súbory sa načítavajú z CD/DVD a cesta v konfiguračnom súbore potom nesedí.

Podobný problém sa tu už objavil, skús to teda overiť a daj vedieť, ako to dopadlo. Ak sa to potvrdí, trošku tu upracem a pospájam ostatné vlákna dokopy.
Snoop
Neutral
Posts: 3
Joined: Thu Oct 10, 2013 6:57 am

Re: FO 1.5 nejde spustit

Post by Snoop »

To by mohlo být ono.

adresáře ve složce falloutu jsou, ale prázdné. stáhnu image a kopnu tam full verzi , dám vědět, jestli zabralo.

díky.
Snoop
Neutral
Posts: 3
Joined: Thu Oct 10, 2013 6:57 am

Re: FO 1.5 nejde spustit

Post by Snoop »

tak jsem to přeinstaloval z image na full verzi, a už to šlape.

problem solved, díky moc :)
cyan
Neutral
Posts: 1
Joined: Wed Nov 20, 2013 11:40 am

Re: [vyřešeno] FO 1.5 spadne při startu

Post by cyan »

Ahoj,

já mám stejný problém, ale ani full instalace ani přímé zkopírování Critter/master.dat mi nepomohly. Hra zobrazí jen nápis "loading" s obrázkem oka a pak vše spadne.

Když se teď navíc pokusím spustit Fallout 2 tak mi to hodí hlášku "Couldn't find/load text fonts" a spadne...
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: [vyřešeno] FO 1.5 spadne při startu

Post by Daemon »

Pokud ti takhle padá Fallout 2, tak je něco špatně s ním a zřejmě nemáš všechny potřebné soubory. Máš jen plnou instalaci Fallout 2 nebo tam máš doinstalováno ještě něco? Soubory Resurrectionu máš v adresáři Fallout 2/Resurrection? Jinak pokud máš hru nainstalovanou v Program Files, je potřeba spouštět jako správce. Ale lepší je vůbec nainstalovat do nějakého vlastního adresáře a ne do Program Files.
Post Reply